ABD, TEXAS ,AUSTIN.

26 KASIM-AUSTİN: Akşam yorgun geldiğimizden dışarı çıkmadık.Sabah kahvaltıdan sonra otelimize 50m ilerideki otobüs durağından 37 numaralı otobüste 1,25 $ ödeyerek 20 dakikada dowtown,na geldik.Önce anlamsızca sokakları dolaşmaya başladık.Bu arada güzel bir tesadüf olarak yeni yıl gösterileri korteji,ne denk geldik saatlerce izledik.Austin de dikey caddeler rakamlar ile yatay caddeler isimler ile belirtilmiştir. Yani bir dikey caddeyi 10 dan fazla yatay cadde kesmektedir,bu biraz karışıklığa sebep olabiliyor.
Önce ünlü 6th street ten başladık historic centre tarafına yürüdük eski binaları muhafaza etmişler ünlü 1885 yapılan, Driskill oteli bakıma alınmış. Daha aşağı da w.Hannic yapısı göze çarpıyor bu sokak 500 m kadar restorant,kumarhane
barlar ve hediyelik eşya mağzalariyla hareketli bir ortam yaratmış,ancak zararsız olmalarına rağmen bütün evsiz ve bağımlılar buraya toplanmışlar. Sıkıntısı yok rahat gezebiliyorsunuz.Oradan yürüyerek Lady Bird gölü ne yürüdük hava çok güzel olduğundan halk koşu ve spor yapıyordu. Köprünün altından karşı tarafa geçtik yürüyüp gezdik.Oradan Capitol binasına gittik.Burası Texas eyaletinin yönetildiği bina,dışarısı ve içi muhteşem. Ücretsiz geziliyor.Farmers marketler hergün ayrı bir sokak ta organik sebze ve gıdalar satıyorlar.Starbuck dinlenip eve döndük. 
MASRAF:HOTEL 83,YEMEK 6,OTOBUS 3=89 $.
27 KASIM.AUSTİN :Bugün 34 cü evlilik yıl dönümü dolayısıyla sevgili eşim ile kendimize ziyafet çekmek ıçin otelimizin arkasından10 nolu otobüs ile 25 dakikada Hancock center (mall) gittik. Burada sears mağazasıda var markalar ucuz fiyata satılıyor. H-E-B süper markette ne ararsanız var.Biz gulutensiz ekmek,6$,hamburger peyniri 4$,yoğurt 4 ,lü 5$ aldık. Yemek salonunda fırında dana but yapmışlar etler dökülüyor libresi (475gr) 17$,yani kilosu 34$=oryalama100tl.Kendimize ziyafet çektik. Sears ta spor ayakkabılar beğendik numaralar uymadı, giyecekler bizde hem ucuz,hemde daha kaliteli.Oradan 4 durak sonra Highland mall gittik sadece spor salonu vardı. Bu mall yakınında Grey hound otobüs terminalinden bilet almaya gittik,dallas şehrine 2 kişi nakit para ile gişeden alırsan 73$,gişenin yanında bilet makinasından veya internetten cart ile alırsan 27$.Şuan türkiyede uygulanmak istenen ama tam oturmayan durum burda tam manasıyla işliyor.Hava yağmura çevirdi 10 nolu otobüsün south istikametine giden ile otele döndük.
MASRAF:HOTEL83, grey hound 28, otobüs 3, yemek 7,MARKET 13 $= 133$. 
28 KASIM.AUSTİN :Otelin önünden 37 nolu otobüse binerek down town geldik congrees caddesinde 801 nolu otobüse 1,75$ diyerek  nehrin karşı tarafındaki SOCO semtine gittik.Burası küçük bir meksika sokağı hediyelik eşya dükkanları var.Cafe enoteca da dinlenip cholet mouse yedik 5 $. Puding tadında bir tatlı. Pek bir aktivite yok,801 nolu otobüs ile geri döndük. 6 street ,yoo congrees de ATHENIAN restorantına girdik,öğle yemeğinde ser servis çalışıyorlar bir baktım 3 tane döner takılmış dönüyor yunanca sahibi yunanlımı diye sordum hayır biz arnavutluk vatandaşı, yız
dediler,biraz sohbet ettik,daha önce döner takmayı ve kesmeyi istanbul ve antalya da öğrenmişler, meksikalı işçilere öğrenmişler onlarda dönerdi olmuş. Neden türk ismi koymasının dedim müşteri gelmezdi dedi.Buyrun burdan yiyelim.12$ iki kişinin doğacağı kadar pozisyonlar büyük. Oradan 1km yürüterek 1800 Nort congress ave,bulunan texas history museum gittik.Çok güzel bir yapı giriş büyükler 13$ ihtiyorlar 11$.Bir günde böyle bitti.6 st 12$ texas tişörtu aldım. 
MASRAF:HOTEL83,TİŞÖRT 12,OTOBÜS 5,YEMEK 5,TATLI 5= 105$.
29 KASIM.AUSTİN :Son günümüzde OASİS  tepesindeki restoranta gidelim dedik taksi fiyatlarının gidiş geliş 70$ civarı olduğunu duyunca vazgeçtik. Dow town dan 45 dakika uzakta ve 30 nolu otobüs ile gidilen,Barton creek mall gittik.Büyük bir yer kaliteli ve pahallı markalar var, iphone mağazasından iphone 7, 32GB telefon adlık, 649+54 tax=703$.Yemeği sarku japan standindan aldık beef/shrimp 9 $,hepsini yiyemedim,otele getirip akşam yiyeceğim.
MASRAF:HOTEL 83,YEMEK 9,OTOBÜS 5=97$.
 
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !