ABD , TEXAS ,DALLAS.

30 KASIM,DALLAS:Sabah kahvaltıdan sonra depositemizi alıp otelin arkasındaki durmaktan 10 nolu Nort istikametindeki otobüse binip,20 dakikada greyhand otobüs terminalinin 100m gerisinde indik.Valizler ile 10 dakikada terminale geldik.Banko da valizleri kaydettirip, fişleri valize bağladık.4 saatlik yolculuktan sonra dallas down town,lamar sreet grey hound terminaline geldik.Otobüs ve tren için 7 günlük pas kart almak için metro ofisine gittik.Roslyn smith
Adında bir bayan bize çok yardımcı oldu,kartlar makinelerden alınıyormuş gittiğimiz 2 makine de bozuk çıktı. Biz kişi başı 25 $ ödeyerek 7gün geçerli pas kart aldık. Burada 3 saat geçerli kart 2,50$,çok pahalı. Günlük kart 5$.Down town dan 63 nolu otobüs ile 8 dakikada market center bulvar caddesindeki days inn hotele geldik,tüm büyük oteller bu cadde de . Hotel 90$ istedi,8 gece ve nakit ödeyeceğiz  deyince kavga dövüş 65$ pazarlık ettik.Etrafı dolaştık karanlık basınca otele döndük.
MASRAF:HOTEL 65, PAS KART 25= 90$.
1ARALIK,DALLAS:Dallas bizi hüsrana uğrattı, şehir merkezinde dilenci,uyuşturucular,sakatlar dan başka kimseler yok.Beyaz adam  da yok.Önce otelimize nasıl gidip geleceğimizi çözdük. 749 nolu otobüs ile işimizi hallettik.Bizler akşamlarını bir şeyler atıştırmak isteriz ya down town da bu türden alınacak  birsey yok,110 nolu otobüs ile 30 dakikada en yakın wal mart markete gittik ihtiyaçları aldık uçuk pahalıl(1$=3,46.).Yarın tren ile Fort worth kasabasına gideceğiz.
MASRAF:HOTEL 65,MARKET22,=87$.
2 ARALIK,DALLAS: Bu gün dolu geçmesini planladığımız bir sabaha kalktık. Önce young st, 1000 ile griffin st 500,kesiştiği, a.marco smith federal building karşısındaki Pioneer plaza park,a gittik.Bronz dan kovboyların sığırları sürüş figürleri var.Oradan main st üzerindeki ihtişamlı bina  old red museum olarak dizayn edilmiş. İçeride sinema ile bilgilendirme dahil kişi başı 10$.Müzenin solunda historic center districh sokağında geçip tren istasyonuna geldik,bulunduğumuz istasyon west end,buradan direksiyon olarak kırmızı trenin westmoreland veya mavi trenin unt dalls istikametinine binip bir durak sonra union station inip victory yönünü giden TRE trenine binersiniz 45 dakika sonra Fort Worth ıtc istasyonunda inersiniz.İndiğiniz yerin tam karşısında nostaljik yeşil otobüs ücretsiz olarak sizi gezdirmek için bekliyor.Biz 7 st indik kendimiz gezdik.Canınız sığır bonfilesi istedi sorduk eniyisi olan Riscky's BB restorantta gittik. (Sundance square,300main st)biz 7,oz files baked potato istedik 2 kişi 38,95$ödedik. Oradan yine ücretsiz otobüse binip tren istasyonuna geldik,B standındaki 1ABCD Nort main yazan otobüslerin var olanına binip 25 dakikada kovboylar kasabası Stockyard geldik.Burada bir ana cadde var saat 4 te kovboy ve sığırların geçiş seramonisi başlıyor çok güzel ve hoşça vakit geçirilecek bir yer.Çok güzel ve uygun fiyatlara restoranlar ve cafeler var.
MASRAF:HOTEL65,YEMEK25,OTOBÜS 3,KAHVE1=94$.
3ARALIK,DALLAS:Sabah kuvvetli yağmur ve soğukla uyandık.Kapalı bir mekâna gitme zorunluğu doğdu. Kahvaltıdan sonra otelden şemsiye alıp 749 nolu otobüs ile lamar st,yani down town geldik,trenler pacific 800 st kalkıyor. Biz direksiyon parker road orange alıp, 40 dakika uzaklıktaki park lane istasyonuna gideceğiz.Burada büyük mall ve outlet mağazaları var.Nortpark center ve bloomingdale's outlet.Park lane istasyonuna gelince sağ altta jumbo süper buffet yazılı açik büfe çin lokantası var,süper yemekleri,genelde deniz mahsulleri var.Hafta içi 8,59,hafta sonu11,59$..Lokantada 100m yürüyüp sola dönerseniz 70m sonra mağazalar başlıyor. Yapacak birşey yok günü burada geçirdik. 
MASRAF, HOTEL65,YEMEK15=80$.
4ARALIK,DALLAS;Plano kasabasına gitmek için sheraton otelin önündeki otobüs durağından 749 binip,down town geldik.Kırmızı hattın Parker road istikametine giden trene binip 50 dakikadan plano,ya geldik.Günlerden pazar,hava soğuk saa13pm ve sokakta bir allahın kulu yok.Bir bara girdik 5 kişi var, biraz soluklanıp tek ana caddesini gezdik.
 
 
Toplam MASRAF,abd 2729 + bilet 1100 =3829 ×3,50 = 13402 tl.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !