ABD,TEXAS,SAN ANTONIO.

SAN ANTİONO. 17 KASIM:Otobüs biletinizi megabus.com adresinden 2 kişi 18$ aldık. Sabah 7,40 hareket 11,05 san antonio da olacağız. Ve güzel bir yolculuktan sonra tam saatinde san antonio vardı.Otelimiz,Rodaway inn hotel ,brodway caddesi no;405.Mega otobüs durağının tam karşı çaprazı,bu da bizim şansımız. Otel 68$ oda da kahve makinası,buzdolabı,mikrodalga fırın,ütü, tv,klima,kasa, kahvaltı.Hemen dowtown ve river kenarında yürüdük, nehir botuyla kişi başı (10$ )gezdik.Hilton otelini solumuza alarak,E.commerce caddesinden 700m yürüdük sağ köşede  MARKET SQUARE var burası meksika hediyelik eşyaları satıyor çok güzel bir alan.Dönüş te 1,30$ verip ana caddeye kadar otobüs ile geldik.Köşede MC donald tın üst köşesinde, River center mall-Alamo plaza inset alt katında food cort var bourbon st restorant ta 7,99$karnınızı doyurduk.Ayaklarımız ağrıyor otele döndük .
MASRAF:80$. 
SAN ANTONİO.18 KASIM:Bu gün istikamet TOWER OF THE AMERICAS otelimizden yürüyerek 15 dakikada bulunduğu parka geldik,park şelaleler sarılmış ve çok güzel dizayn edilmiş. Büyükler 12$, 60 yaş üstü 10 $ . Oradan navar road tan kalkan 5 NOLU otobüse binerek 40 dakikada Nort star mall geldik.Güzel ve pahallı bir komple.Yemeğimizi üst kattaki food cart ta yedik.green restorant ve chine retoranttan 7,99$ ve 6,99$ menüler aldık tam doyurucu oldu.Burada yaşam nehrin kenarındaki yürüyüş yolunda ve restorantlarda geçiyor. Güzel bir restorantta yemek ve müzikli eğlence kişi başı 45-65 $ arası tutuyor.
Akşam üstü hava değişti soğudu ve rüzgar çıktı. Nort star mall geri dönerken, indiğiniz otobüs durağından geriye doğru 200 m, yürüyüp ana caddenin sağ köşesinden  aşağıdaki barbeqü restoranın önünde bulunan otobüs numarası 5 yazan durakta bekleyin.
MASRAF:81$.
SAN ANTONİO. 19 KASIM: Wall mart mall gitmek için otelin yakınındaki Tais park,ın önünden 88 NOLU otobüse bindik 40 dakikada mall önünde indik.Burada sadece wall mart yok birçok satış yeri var.wall mart çok çeşit ve uzunluğuyla öne çıkıyor. Saat 4 kadar burada eğlendik yemeğimizi yedik. Otelimize gelip akşamı için hazırlık yaptık cumartesi gecesi olması dolayısıyla halk sokaklarda ve eğlence yerlerini doldurmuş durumda.Biraz sokakları dolaştık alamo kalesinin caprazında houston star üzerinden 519 numarada  bazaar istanbul hediyelik eşya mağazasına uğradık. Giray sağlam arkadaş ile biraz sohbet yaptık. Hava kararmaya başladı bizde river walk indik yürütüyoruz çok güzel dizayn edilmiş bir konsept.Tüm otellerin bir kapısı river wall açılıyor. Bütün tavuk aldık 6$, 1 galon şu 3$.otobüsler 1,30$.
MASRAF:106$.
SAN ANTONİO. 20 KASIM:Houston road 519 numaradaki bazaar istanbul mazasına giray arkadaşı ziyarete gittik oda güzel bir kahvaltı hazırlamış hem sohbet ettik karnımızı duyurduk.Oradan alamo kalesinin sağ tarafında bulunan river mall gittik.Akşam üstü river walk üzerinde bulunan,Arneson river theatre river walk,ta pazar günleri 11 am ile 6pm arasında tiyatro gösterileri yapılıyor. Oturma yerlerinin arkasındaki La Villaya köyünde ücretsiz olarak izlene bilen çeşitli oyunlar ve atraksiyonlar gerçekleştiriliyor .Yarın houstondan şaban arkadaş gelecek birlikte  illinios gideceğiz.
MASRAF:73 $.
21 KASIM:Sabah 10 da Şaban Şen arkadaşımız Nissan panel van tipi aracıyla geldi.aracın arkasina 2×2 yatak koymuşlar 3 erkek çocuk 3-5-7yaşlarında eşi moğolistan uyruklu meryem ile yola çıktık. Rotamızı Texas -Akansas-Tennessee-Missouri-Illinios gitmek ortalama 2000mil yol.Şuan texas sınırından, Commerce şehrinde konaklıyoruz.
MASRAF:50$HOTEL+4 =54$.
22KASIM:Sabah erkenden yola devam edeceğiz.Sabah 7  yola çıktık öğle yemeğini  Arkansas eyaletinin Little rock şehrinde red lobster restorantta yedik ve  missouri, eyaletinin Cape Girardeau şehrine hiç durmadan 6 saatte geldik. Holiday inn&suites hoteldeyiz.Geceliği 89+tax=100$.Araba kullanmaktan gözlerim kapanmıyor. 
MASRAF:20benzin+22yemek+100hotel=142$
23 KASIM:missouri six flags nearby yanında hotel süper 8 eureka da kaldık.yorgunluktan gelemedik.
MASRAF:HOTEL 75,10yemek,20 benzin=105$.
 
.
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !